Енергетично-фінансове планування

Хочете щоб ваш будинок споживав менше енергії? Тоді вам потрібні енергозберігаючі заходи.

 

Розділ енергетичного планування допоможе підібрати та визначити ефективність таких заходів. Ми зібрали для вас найбільш ефективні та доцільні енергозберігаючі заходи, що допоможуть зменшити витрати теплоти на опалення будинку та витрати електричної енергії на його освітлення.

 

Керівництво ОСББ може самостійно вибрати необхідні енергозберігаючі заходи, створити пакет таких заходів. 

 

Модуль енергетично-фінансового планування дозволить:

  • обчислити ефект від впровадження обраного пакету заходів;
  • визначити загальну вартість впровадження цього пакету;
  • визначити грошову економію, яку впровадження цього пакету дасть співвласникам багатоквартирного будинку як в цілому, так і для  кожної квартири. 

 

Надалі сформовані пакети заходів можна порівнювати між собою за результативними показниками, що дозволяє визначити ті з них, впровадження яких  є оптимальним для  кожного конкретного ОСББ (багатоквартирного будинку).

 

За кожним із сформованих пакетів заходів можна змоделювати його фінансування з використанням кредитних коштів комерційних банків. Інструментом для такого моделювання є розроблений кредитний калькулятор. Кредитний калькулятор дозволяє визначити для ОСББ в цілому та для кожної окремої квартири платежі, що виникнуть за кредитом у разі його отримання. Кредитний калькулятор дозволяє оцінити використання не тільки звичайного комерційного кредиту, а й так званого «теплого кредиту», що враховує отримання відшкодування за кредитом від держави.

 

Енергетично-фінансове планування містить інструмент для порівняння пропозицій від ЕСКО компаній. Він дозволяє обчислити основні показники впровадження того чи іншого пакету заходів за ЕСКО-контрактом, а також після його завершення, і порівняти ці результати для різних умов, що пропонують ЕСКО-компанії для одного і того ж пакету заходів, або навіть для різних пакетів заходів.