Міста Великого Добропілля знову у ТРЕНДі: 28 ОСББ на шляху до реального фінансування енергоощадних заходів у своїх будинках

16-18 жовтня 2019 р. у м. Добропіллі відбулася презентація результатів енергетичного сканування будівель 28 ОСББ міст Добропілля, Білицьке, Білозерське та смт. Новодонецьке в рамках інноваційного Проєкту «Технології розумної енергоощадності в наших домівках» (ТРЕНД, далі – Проєкт). 

Захід розпочався з вітального слова керівника Проєкту ТРЕНД від компанії ДТЕК Аліни Зуйковської. Вона зазначила: «Дуже приємно бачити тут людей, з якими ми спілкувалися вже неодноразово, нас поєднує низка активних дій. Співвласники будинків міст Великого Добропілля заслуговують на повагу. Ви дуже дбайливо ставитеся до своїх домівок та досягли великих успіхів у рамках Проєкту ТРЕНД, який ми продовжуємо. Сьогодні приводом для нашої зустрічі є обговорення нових можливостей для модернізації ваших будинків. Усі ми знаємо, що житловий фонд складний. Для того, щоб дім зробити ідеальним, максимально зменшити свою платіжку і жити у комфорті - потрібно мати фінасрві ресурси та діяти. Ми провели невеликий аналіз державного бюджету, що розрахований на проєкти з енергоефективності на 2020 р. і виявилося, що гранти у цьому секторі передбачені лише для ОСББ. Приблизно 3 млрд грн виділяється зараз державою на Фонд енергоефективності, про який ми дуже часто говорили раніше. І ось настав той час, коли можна покроково обговорити всі нюанси, що стосуються роботи у його рамках. Я хочу, щоб ми розрізняли Фонд з його потенціалом та потенціал компанії ДТЕК. Але тепер нам потрібно об’єднати зусилля і ресурси, щоб ви скористались усіма можливостями. Фонд сьогодні готовий прийняти 300 заявок від ОСББ, але правила їх подачі досить складні. Ми довго розмірковували як це зробити, розглянули всі варіанти. І сьогодні хочемо поділитися з вами напрацюваннями та визначити, як ми будемо взаємодіяти у майбутньому».

Далі старший консультант Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку» (ВБО «ІМР») із технічних питань, канд. техн. наук професор Анатолій Колієнко презентував результатів енергетичного сканування та пропозицій з впровадження енергоощадних заходів у 28 ОСББ міст Добропілля, Білицьке, Білозерське та смт. Новодонецьке, з урахуванням особливостей усіх будівель, де минулого опалювального сезону впроваджені заходи з утеплення труб та самостійного регулювання відпуску теплоти до будинків. 

Ольга Стогнушенко консультант з бізнес-планування детально висвітлила питання фінансування енергоефективних заходів ОСББ-першопрохідців у рамках програми Фонду енергоефективності та за грантової підтримки компанії ДТЕК. Паралельно вона відповідала на заитання, які виникали під час доповіді, розглянула джерела та механізми фінансування заходів з енергоефективності в Україні, зокрема: бюджетні кошти, банківські кредити, власні кошти мешканців та допомогу з боку компанії ДТЕК. Доповідачка продемонсрувала вигоди для кожного співвласника будинку через цифри та факти, враховуючи результати енергетичного сканування всіх 28 ОСББ та варіанти енергоощадних заходів для них. 

Четвертий доповідач - Вікторія Погорєлова, старший консультант з питань утримання та управління житлом, знає всі тонкощі та труднощі в роботі ОСББ, оскільки сама є головою правління ОСББ одного із київських будинків старої забудови. Вона розповіла як реально можна мобілізувати співвласників на прийняття рішень. 

Старший консультант із правових питань Дмитро Левицький говорив про кошторис об’єднання, цільові фонди та платіжну дисципліну в ОСББ при реалізації енергоефективних заходів, зупинився на рішеннях, які повинні прийматися на загальних зборах. 

Майже 120 учасників семінару обговорили з провідними експертами ВБО «ІМР» актуальні проблеми діяльності ОСББ, організаційні питання подальшої участі у Проєкті, а також отримали вичерпні відповіді на запитання стосовно перспектив упровадження у своїх будівлях енергоощадних заходів за Програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності та за грантової підтримки компанії ДТЕК. 

  

Долучайтеся до Проєкту, будьте у ТРЕНДі та дізнавайтеся про всі можливості для ОСББ першими!