Створюйте ОСББ і буде вам Щастя!

24 жовтня 2019 р. у м. Щастя проведено інформаційний семінар із питань створення та функціонування ОСББ у рамках Проєкту «Технології розумної енергоощадності в наших домівках» (ТРЕНД, далі – Проєкт). 

Розпочала захід Вікторія Гриб, депутатка Верховної Ради  України (ВРУ), членкиня Комітету  ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Вона зазначила: «Ми сьогодні зібралися тут, щоб обговорити проблеми житлового фонду міста. До нас приїхали експерти, які є досвідченими фахівцями у питаннях створення та функціонування ОСББ. Цей захід не є обов'язковим для вас, але потрібно розуміти: саме через об'єднання співвласників можна  підвищити енергоефективність ваших будинків. Спеціалісти Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку» (далі - ВБО «ІМР») розкажуть, як на практиці можна легко створити ОСББ, економити енергоресурси, коштита модернізувати будинки. Вітайте Олену Болотову, яка опікуватиметься підтримкою Проєкту у вашому місті та допомагатиме вам». На завершення свого виступу спікерка розповіла про досвід реалізації Проєкту ТРЕНД у містах Великого Добропілля та представила аудиторії трьох експертів-консультантів ВБО «ІМР». 

  

Далі Олена Болотова – регіональний керівник Проекту ТРЕНД  зазначила, що  Проєкт допоможе співвласникам  зробити їхні будинки кращими, більш теплими, красивими, а життя в них -  комфортнішим.  Зауважила, що місто Щастя має свої особливості, тому важливо слухати практиків та подумати, як застосувати їхні поради у щастинських домівках. Адже всі проблеми можна вирішити, якщо над ними спільно працювати. 

Перший доповідач - Вікторія Погорєлова, старший консультант із питань утримання та управління житлом згадала, як вперше декілька років тому успішно працювала у Щасті і зараз повернулася до міста аби так само допомагати його мешканцям. Експерт розповіла про ОСББяк найбільш ефективну форму управління житлом, що забезпечує реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном. Особливу увагу у своїй презентаціє вона зосередила на належному утриманні багатоквартирного житлового будинку та прибудинкової території, підвищенні енергоефективності будинку та якості життя співвласників. Але важливим елементом управління об’єднаннями співвласників є мобілізація співвласників на прийняття рішення, тому доповідачка обговорила з присутніми і це питання. 

  

Старший консультант ВБО «ІМР» із технічних питань, канд. техн. наук професор Анатолій Колієнко презентував енергоефективні заходи для багатоквартирних житлових будинків. Він розповів про можливості залучення грантового співфінансування  у рамках Програми «Енергодім» Фонду енергоефективності та за підтримки Проєкту. 

І на завершення заходу старший консультант із правових питань Дмитро Левицький  висвітлив  процедуру створення ОСББ, порядок прийняття та оформлення спільних рішень. 

  

53 учасники семінару обговорили деталі створення ОСББ та актуальні проблеми їхньої діяльності, а також організаційні питання участі у Проєкті. Присутні серйозно налаштовані самоорганізовуватись для створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку й надалі відвідувати такі корисні семінари.

Створюйте ОСББ! Долучайтеся до Проєкту та використовуйте всі можливості для підвищення енергоефективності ваших будинків!