Енергоефективні ОСББ Великого Добропілля – головний ТРЕНД сьогодення

24 та 25 липня 2018 року в Добропіллі представникам ОСББ та міської влади м. Білозерське, м. Білицьке та смт. Новодонецьке ІМР презентвав інноваційний Проект "Технології розумної енергоощадності в наших домівках" (ТРЕНД). ІМР реалізує ТРЕНД за Програмою соціального партнерства компанії ДТЕК. Презентація відбулася під час вступного семінару, присвяченого юридичним, технічним та організаційним питанням діяльності ОСББ.

 

Привітали учасників перший заступник Добропільського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Кормільцев, заступник Добропільського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Галицький та секретар Новодонецької селищної ради Галина Ганінець.

  

У вступному слові директор департаменту зі сталого розвитку Дирекції з регіональної політики ДТЕК Вікторія Гриб зауважила: "Ми проводимо цей семінар тому, що всі знаємо, як ростуть комунальні тарифи, бачимо, як погіршується стан нашого житла. Більшість наших будинків побудовані "за Царя Гороха", їх капітальні ремонти не проводилися. Наша компанія обрала курс на ОСББ для того, щоб люди скоріше відчули зміни у своєму житті. Сьогодні на семінарі ми з вами отримаємо теоретичні і практичні знання з управління ОСББ, дізнаємося, що можна зробити, щоб була змога користуватися новими джерелами фінансування, одним з яких є Фонд енергоефективності. Будівлі, в яких ми живемо, - це наше спільне майно, і хто, як не ми самі, маємо дбати про нього!? Наші спеціалісти сьогодні розкажуть про родзинки цього нелегкого процесу та обов'язково дадуть вичерпні відповіді на всі ваші запитання".

 

Унікальність Проекту ТРЕНД полягає в Інноваційній онлайн-платформі ТРЕНД 1.0, концепцію якої висвітлив виконавчий директор ВБО "ІМР", к.е.н., доцент Руслан Тормосов. "ОСББ – це рушії енергоефективності в житловому секторі, тому в рамках Проекту ми вирішили співпрацювати саме з ними. У нашій країні житловий сектор споживає найбільше енергії. А якщо говорити про ефективність цього споживання, то результати проведеного нами аналізу свідчать, що лише 3% будинків (переважно нові споруди) відповідають державним будівельним нормам та ефективно споживають енергію, тоді як усі інші витрачають енергії у 4-6 разів більше. Тобто ми марно споживаємо енергію, і платимо за неї неабиякі кошти. Тому і виникла ідея створити Проект ТРЕНД, метою якого є активна співпраця з ОСББ для підвищення енергоефективності житла. При цьому ми враховуємо індивідуальні характеристики кожного будинку", - зазначив Руслан Тормосов. Він познайомив учасників із доповідачами - провідними спеціалістами ВБО "ІМР", які є співавторами низки законів України щодо ЖКГ та ОСББ, та з технічними спеціалістами - розробниками онлайн-платформи.

 

Перший доповідач - Вікторія Погорєлова, старший консультант із питань утримання та управління житлом, знає всі тонкощі та труднощі в роботі ОСББ, оскільки сама є головою правління одного із київських ОСББ старої забудови. Вона детально висвітлила порядок прийняття спільних рішень щодо впровадження енергоефективних заходів, зупинилася на можливих проблемах та шляхах їхнього вирішення. Почала із правових аспектів діяльності ОСББ, які регламентує Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", і завершила презентацію розглядом процедур письмового опитування співвласників та оформлення рішень.

 

Старший консультант із правових питань Дмитро Левицький говорив про актуальні питання діяльності ОСББ, права та обов'язки учасників житлово-комунальних відносин, зупинився на проблемах отримання пільг та субсидій, оформлення стосунків із провайдерами тощо і порадив, як мають діяти ОСББ в кожній із ситуацій.

          

На важливості реконструкції та правильної технічної експлуатації будівель для забезпечення якості і доступності послуг наголосив у своїй презентації старший консультант із технічних питань, к.т.н., професор Анатолій Колієнко. Він розповів про енергомоніторинг та перші кроки на шляху до енергоефективності у будинках.

 

І на завершення семінару консультант із технічних питань к.т.н. Володимир Колієнко поінформував про винятковий потенціал онлайн-сервісу "3Е-модуль": енергомоніторинг, енергопланування, енергоменеджмент, що є путівником з енергоефективності для будинку. Він провів практичну вправу з демонстрації коректного внесення даних у "3Е-модуль" онлайн-платформи. Представники ОСББ наочно переконалися, що розроблений програмний модуль є корисним та зручним інструментом постійного контролю та аналізу споживання ресурсів.

    

Учасники семінару обговорили актуальні проблеми діяльності ОСББ, а також організаційні питання участі у Проекті. Виявилося, що керівники об'єднань серйозно налаштовані впроваджувати онлайн-сервіси Проекту ТРЕНД у свою діяльність та готові й надалі відвідувати такі корисні семінари.

 

Долучайтесь до Проекту, будьте у ТРЕНДі!