ОСББ Добропілля хочуть бути у ТРЕНДІ

15 червня 2018 року в Добропіллі в рамках вступного семінару для представників ОСББ та міської влади вперше презентовано інноваційний Проект "Технології розумної енергоощадності в наших домівках" (ТРЕНД), що реалізується за Програмою соціального партнерства компанії ДТЕК Всеукраїнською благодійною організацією "Інститут місцевого розвитку".

 

Учасників привітав перший заступник Добропільського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Кормільцев, який зауважив, що у залі зібралися найактивніші члени Добропільської громади, які не чекають, коли їм хтось щось зробить, а, створивши ОСББ, самостійно наводять лад у своїх будинках.

 

Директор департаменту зі сталого розвитку Дирекції з регіональної політики ДТЕК Вікторія Гриб розповіла присутнім про головну мету Проекту: сприяння підвищенню ефективності управління житлом за допомогою інноваційних інформаційних технологій моніторингу та управління споживанням енергоресурсів, техніко-економічного та фінансового моделювання й обґрунтування енергоощадних заходів у житлових багатоповерхових будинках. "Важливим елементом Проекту ТРЕНД є освітньо-інформаційні заходи, що стимулюють керівництво ОСББ та співвласників багатоквартирних будинків до енергозбереження, набуття українцями актуальних знань з управління спільним майном та енергоощадності. Перший з таких заходів проводиться сьогодні для найактивніших мешканців міста. Надалі такі заходи будуть проводитися регулярно та слугуватимуть майданчиком для комунікації між співвласниками багатоквартирних будинків, місцевою владою та професійним експертним середовищем. Такі освітні заходи дозволять мешканцям міста поліпшити рівень своєї юридичної, технічної та фінансової грамотності у сфері управління житлом", – зазначила Вікторія Гриб.

Родзинкою Проекту ТРЕНД є Інноваційна онлайн-платформа ТРЕНД 1.0, концепцію якої висвітлив виконавчий директор ВБО ІМР к.е.н., доцент Руслан Тормосов. Можливості та функціонал онлайн-сервісу "3Е-модуль" (енергомоніторинг, енергопланування, енергоменеджмент) вражають. За допомогою онлайн-платформи керівництво ОСББ має можливість самостійно складати енергетичний баланс будинку, визначати, де та скільки в ньому втрачається теплової енергії, а також зрозуміти, де є потенціал до її економії. Отримані розрахункові дані використовуватимуться для техніко-економічного обґрунтування енергоефективних заходів, фінансового моделювання із застосуванням різних механізмів фінансування. Таким чином, Проект ТРЕНД сприятиме залученню об'єднаннями співвласників грантових та кредитних коштів у підвищення енергетичної ефективності багатоквартирних житлових будинків. До того ж, найкращі проектні пропозиції, розроблені за допомогою онлайн-платформи ТРЕНД 1.0, у процесі їхнього впровадження отримають грантову підтримку від компанії ДТЕК (на умовах співфінансування).

 

Під час практичної вправи з демонстрації коректного внесення даних у "3Е-модуль" онлайн-платформи, керівники ОСББ – учасники семінару переконалися, що розроблений програмний модуль є корисним та зручним інструментом постійного контролю та аналізу споживання ресурсів.

 

Старший консультант із питань утримання та управління житлом ВБО ІМР Вікторія Погорєлова детально висвітлила порядок прийняття спільних рішень щодо впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, зупинилася на складнощах, які при цьому можуть виникнути та шляхах їх вирішення. Старший консультант із правових питань Дмитро Левицький обговорив з учасниками актуальні проблеми діяльності ОСББ, права та обов'язки учасників житлово-комунальних відносин. Питання реконструкції та технічної експлуатації будівель для забезпечення якості і доступності житлово-комунальних послуг розглянув у своїй презентації старший консультант із технічних питань, к.т.н., професор Анатолій Колієнко.

 

Обговорюючи з аудиторією висвітлені теми, лектори відповіли на численні запитання учасників та спільно з ними розібрали практичні ситуації, які виникають у процесі діяльності ОСББ міста Добропілля.

 

У відгуках про семінар учасники зазначили, що подана інформація є актуальною, повною, доступною для сприйняття; існує можливість практичного її застосування. Відзначено високу якість технічного та організаційного забезпечення семінару. Варто також відмітити, що переважна більшість керівників ОСББ налаштовані впроваджувати онлайн-сервіси Проекту ТРЕНД у свою діяльність.

Загальними побажаннями учасників (55 осіб, серед яких 48 представляли ОСББ міста) є проведення подібних семінарів у подальшому. Вікторія Гриб анонсувала проведення у серпні цього року другого семінару, який буде присвячено безпосередньо питанням розробки енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

ОСББ Добропілля підтвердили свою готовність до участі у Проекті, адже бути у ТРЕНДІ – це круто!